0216 217 07 09 numaralı telefon uzun süredir sizi rahatsız ediyorsa; gecikmiş kredi kartı veya kredi borcunuz var demektir. Günde en az 2-3 kez arayan bu numaranın bir telefon sapığından daha ileri gidebileceğine şahit olabilirsiniz. Numarayı geri aradığınızda herhangi bir bilgilendirme yapılmadan hemen “müşteri temsilcisi”ne bağlanması “Borcun var. Derhal borcunu öde”nin perdelenmiş hali. Biliyorlar ki numaranın kim olduğunu açık etmek bu numaranın engellenmesini, görmezden gelinmesini de beraberinde getirecek. Borcu bir defa, bilemedin iki defa hatırlatmak yeterli değil mi?

02162170709, Yapı Kredi’nin borç hatırlatmak, borcunu öde diye müşteriyi sıkça rahatsız etmek için kullandığı çağrı merkezinin numarası.

Kredi kartı borcunuzun asgari tutarını üç ay üst üste ödemediyseniz; borcunuz icra yoluyla tahsil edilmek üzere banka avukatlarına veya bir hukuk bürosuna aktarılıyor. Üç ay bitmeden önce borcunuzun asgarisini öderseniz yasal takipten kurtuluyorsunuz ancak bu süreç faiz işletilerek borç bitimine kadar devam ediyor.

Yapı Kredi gibi bankalar ilk asgari tutar gecikmenizde sizi banka takibine alıp; asgari borç ödenene dek kartınızı kullanıma kapatabiliyor.