0212 221 94 83 Numaralı Telefon

0212 221 94 83

0212 221 94 83 numaralı telefon tıpkı 0216 217 07 09 gibi sizi sürekli arayarak rahatsız ediyorsa yine Yapı Kredi Bankası‘nın gecikmiş kredi veya kredi kartı borcuyla karşı karşıyasınız demektir. Daha önce bu yazıda belirttiğim arama çılgınlığı biraz boyut değiştirerek 02122219483 numarasından da devam ediyor. İdari takibe girersiniz, diğer bankalar için de kredi puanınız etkilenir, sonrasında adli/yasal takip başlar gibi birçok tehdidin ardından en sonunda 444 0 444’ü acil olarak aramanızı söylüyorlar. Diğeri gibi bu numarayı da aradığınızda, herhangi bir bilgi vermeden, “Müşteri temsilcisine bağlanıyorsunuz. Lütfen bekleyiniz.” deyip karşınıza bilgilerinizi teyit etmek için can atan bir temsilciyle baş başa kalıyorsunuz. Taciz edercesine, eğer birinin borcu varsa, onu günde üç dört defa aramak hakkımızdır anlayışıyla sizi rahatsız eden Yapı Kredi Bankası çağrı merkezi numaralarıyla yüz göz olmak istemiyorsanız bu bankayla çalışmamalı veya borçlarınızı düzenli ödemelisiniz. Aksi takdirde bilgi verdiğiniz halde ertesi gün yine arayan başka bir müşteri temsilcisine laf anlatmak zorunda kalacaksınız.

Banka kredi notlarınız, borcunuzun asgari tutarını ödemediğiniz 2. aydan itibaren (30 gün sonunda) etkilenmeye başlar. Bu süre sonunda idari takibe girmeniz olasıdır. 90 gündür kredi kartı borcunuzun asgari tutarını ödememişseniz adli süreç (avukat-icra) başlar. Bankalar tarafından kara listeye alınır ve 5 yıllık süre boyunca kredi kullanma olanaklarından mahrum kalırsınız. 90 gün sonunda artık avukat/hukuk bürosu ve icra dairesiyle muhatap olmak zorundasınızdır. Ödeme durumunuz yoksa belirttiğiniz adrese haciz gelebilir. Eğer haczedilebilecek mallar (araba, taşınmaz, eşyalar vb.) borcu karşılamazsa “aciz vesikası” adlı bir belge icra dairesi tarafından ücretsiz olarak verilir.

Yazar: admin

Beybut.com yöneticisi ve yazarı. 17 Ocak 1980'de doğdu. Uluslar arası ilişkiler ve siyaset bilimi, Türkçe öğretmenliği eğitim aldı. 1995 yılından beri, özellikle yazılım konusunda profesyonel çalışmalarda bulundu. Pascal, Delphi, Php, sunucu güvenliği ve optimizasyonu, Seo alanlarında çalışmalar yürüttü. Yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Yazın yaşamına dair yarışmalarda birçok ödül kazandı. Şiir, tarih, psikoloji, felsefe ve siyaset bilimi özel ilgi alanları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir