Behance Nedir? Behance.net Ne İşe Yarar?

Behance

Behance, içeriğine istenilen sayıda proje yüklenilmesine imkan veren ücretsiz çevrimiçi bir dijital porftolyo paylaşım sitesidir. Behance aracılığıyla üretilen çalışmalar geri bildirim almak üzere geniş kitlelere etkili bir şekilde ulaşabilmektedir. Bu platform içerisinde kişi araması yapılarak alanlara ilişkin yaratıcı üretimler keşfedilebilmektedir. Platform, içeriğe yüklenen çalışmaları beğenenlerin, projelerin görüntülenme sayısının, yorumların ve portfolyoya ilişkin benzeri istatistiklerin takip edilmesine olanak sağlamaktadır. Behance uygulamasının ayrıca akıllı telefonlar için aplikasyonu da bulunmaktadır. Bu aplikasyon sayesinde portfolyo istenilen zamanda ve mekânda internet bağlantısı olmaksızın sergilenebilmektedir. Creative Cloud veya Photoshop’ta sürdürülen çalışmalar, Behance uygulamasında süren iş olarak paylaşılabilmektedir. Behance Sanal Topluluğu, dünya genelinde 1,4 milyonun üzerinde yaratıcı kullanıcıyı bir araya getirmektedir.

Creative Cloud masaüstü uygulamasıyla, yaratıcı çalışmaların tamamı masaüstü, web sitesi ve mobil cihazda senkronize edilerek düzenlenebilmektedir. Kullanıcı Behance ağı üzerinde çalışmasıyla bağlantısını sürdürebilir, görüş alabilir, yeni uygulama ve güncellemeleri yükleyip yönetebilir.

Yeni güncelleme, masaüstü, bulut ve mobil cihazlar arasında her türlü dosya ve özellik paylaşımına olanak sağlamaktadır. Tasarımcı fotoğraf çekebilir, hareket halindeyken fotoğraf üzerinde rötuş yapabilir, ardından bulut (Creative Cloud) üzerinden dosyaya erişerek Photoshop CC aracılığı ile fotoğraf üzerinde daha fazla düzeltme yapabilir. Tasarımcılar görüntülemek, yüklemek veya yorum paylaşımı için dosya gönderimi yapabilmektedir.

Behance’in en önemli özelliklerinden birisi de tasarımcıların, sanatçıların çalışmalarının oluşum süreçleri ve yaratıcıları hakkındaki birçok bilgi edinilebilmesidir. O nedenle Behance ortamında yer alan profesyonel işlerden ve isimlerden fikir ve ilham alınması oldukça yarar sağlayan bir durumdur.

Behance.net’e Git.

Behance’de En Popüler Tasarımları Görün.

Yazar: admin

Beybut.com yöneticisi ve yazarı. 17 Ocak 1980'de doğdu. Uluslar arası ilişkiler ve siyaset bilimi, Türkçe öğretmenliği eğitim aldı. 1995 yılından beri, özellikle yazılım konusunda profesyonel çalışmalarda bulundu. Pascal, Delphi, Php, sunucu güvenliği ve optimizasyonu, Seo alanlarında çalışmalar yürüttü. Yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Yazın yaşamına dair yarışmalarda birçok ödül kazandı. Şiir, tarih, psikoloji, felsefe ve siyaset bilimi özel ilgi alanları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir