DigitalOcean Harikadır

digitalocean

DigitalOcean nasıldır? diye merak ediyorsanız bu harika yazı size çok doğru ipuçları verecek. Sizlere azıcık geçmişten çokça bugünden bahsedeceğim. Normalde böyle yazılar yazmam. Ancak DigitalOcean’ın bugünkü meramıma yanıtı, sorunuma çözümü müthişti. Ve takdiri hak ettiler.

Daha önce iweb, hostgator, Ovh, Fdcservers gibi şirketlerle 15 yıla yakın sunucu bağlamında çalışmıştım. Son olarak OVH’nin yüksek maliyetleri nedeniyle oradan çıkıp DigitalOcean’a geçtim. 20$’lık sunucusunu 6 aydır kullanıyorum.

Bazı sıkıntılar nedeniyle kredi kartlarımla önümüzdeki 4-5 ay ödeme yapmam olanaksız hale geldi. Hesabımdaki 35 $ (10$’ı kupon), ancak 1.5 ay daha sunucuyu idare edebilecekti. Harika bir sözlük projesi bitirmek üzereydim. Hal böyle olunca kara kara düşünmeye başladım. Bedava hostinglere, sponsorlara baktığımda genel anlamda ihtiyaçlarımı karşılamayacağını gördüm. Üstelik paylaşımlı bir hosting kullanmak istemiyordum.

Yaklaşık 2 haftadır bunun sıkıntısını yaşarken ve sona doğru yaklaşırken, bir destek bileti açmayı akıl ettim. Durumu, sıkışık olduğumu Dylan adlı DigitalOcean yetkilisine ayrıntılarıyla anlattım. Kazançlarımın tekrar düzeleceğine ancak 4-5 aylık ekstra bir zamana ihtiyacım olduğunu belirttim. Doğruları ve durumu açıkça söyledim.

1 saat içinde hiçbir karşılık beklemeden, 6 aylık müşterilerine, 4 aylık sunucu bedeli olan 80$’ı kredi olarak ekleyiverdiler. Ovh’nin 3 yıllık müşterisi olmama rağmen (ayda 180$ sunucu ödemesiyle) böyle bir esneklik göstermemişlerdi.

Buradan DigitalOcean’a tekrar teşekkür ediyorum. Hatları, sistemleri tatmin edici. 6 aylık kullanımda sunucu kesintisine hiç tanık olmadım. Ubuntu altında Nginx kullanıyorum.

İyi bir firmanın yeni sayılabilecek bir müşterisine bile böyle nazik ve bonkör davranışta bulunması gerçekten takdire şayan.

DigitalOcean’ı hizmet kalitesi ve müşteriye yaklaşımı nedeniyle canı gönülden tavsiye ediyorum.

DigitalOcean ve sunucularıyla ilgili her türlü sorunuzu bu başlık altına yazabilirsiniz. Bazı sistem sorunları dahil sorularınıza yanıt; gerekirse ve yeni bir sunucu aldıysanız ücretsiz destek vereceğim.

https://www.digitalocean.com/

Yazar: admin

Beybut.com yöneticisi ve yazarı. 17 Ocak 1980'de doğdu. Uluslar arası ilişkiler ve siyaset bilimi, Türkçe öğretmenliği eğitim aldı. 1995 yılından beri, özellikle yazılım konusunda profesyonel çalışmalarda bulundu. Pascal, Delphi, Php, sunucu güvenliği ve optimizasyonu, Seo alanlarında çalışmalar yürüttü. Yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Yazın yaşamına dair yarışmalarda birçok ödül kazandı. Şiir, tarih, psikoloji, felsefe ve siyaset bilimi özel ilgi alanları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir