Eforlu Ekg Ücreti Devlet Hastanesinde Sigortasızlar İçin

Eforlu Ekg ücreti devlet hastanelerinde sigortası olmayan hastalar için 63 TL. olarak belirlenmiş (2018). Doktorunuz şikayetlerinizi dinledikten sonra EKG ve sonrasında Eforlu ekg testi ve holter isteyebilir. Böylece şikayetlerinize neden olan sorunu bulmayı amaçlar. Normal ekg’nin daha güvenilir biçimi olan eforlu ekg’de hasta bir koşu bandına çıkarılır. Belirli bir eğime sahip bu bantta önce yavaş sonra hızlanarak yürümeniz beklenir. Bu sırada tansiyonunuz ve kalp grafiniz izlenir. Eğer kalp damarlarında %70 ve üzerinde bir tıkanma varsa bu test büyük oranda tıkanmayı tetkik edecektir.

Eforlu EKG sonrası grafi kağıtlarınızı doktora göstermelisiniz. Sigortanız yoksa 50 TL. de muayene ücreti ödüyorsunuz.

Ekg, Eforlu ekg, holter gibi tetkik işlemlerinin ardından sorun görülürse anjiyo tetkiki istenebilir. Damarlarda tıkanıklık görülürse tedavi amacıyla stent gibi uygulamalara gidilebilir.

Yazar: admin

Beybut.com yöneticisi ve yazarı. 17 Ocak 1980'de doğdu. Uluslar arası ilişkiler ve siyaset bilimi, Türkçe öğretmenliği eğitim aldı. 1995 yılından beri, özellikle yazılım konusunda profesyonel çalışmalarda bulundu. Pascal, Delphi, Php, sunucu güvenliği ve optimizasyonu, Seo alanlarında çalışmalar yürüttü. Yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Yazın yaşamına dair yarışmalarda birçok ödül kazandı. Şiir, tarih, psikoloji, felsefe ve siyaset bilimi özel ilgi alanları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir