Beybut KWS Beta

Beybut KWS, temel olarak, kaynak sözcüklerden yola çıkarak, popüler arama deyimlerini bulan ücretsiz bir SEO programıdır. Henüz Beta sürümüyle dağıtılan Beybut KWS ile  7 dilde ve ülke bazında o gün en çok aranan sözcükleri tek tıklamayla, liste halinde elde edebilir; bunlardan veya kendi belirleyeceğiniz arama deyimlerinden popüler anahtar sözcükler, nicheler bulabilirsiniz. Bu sözcükleri, etiket belirlemede, konu başlıklarınızda ve daha birçok alanda kullanabilirsiniz.

Beybut KWS Temel Bilgiler

  • Proje Adı: Beybut KWS
  • Sürüm: Beta 1.0
  • Platform Hedefi: Masaüstü Yazılımı, Windows (TM)
  • Yazılımcı: Barış YEŞİLÇİMEN
  • Yayınlanma Tarihi: 14.03.2016
  • Test Edilen Sistemler: Windows 7 64 Bit, Windows Vista
  • Minimum Donanım Gereksinimleri: 256 MB+ Ram, 0.3 Ghz~ İşlemci, 20 MB Disk Alanı, Internet Bağlantısı
  • Çekirdek Çalışma Türü: MultiThread
  • Dosya: Windows Executable (EXE) 32 Bit
  • Kurulum gerektirmeyen Türkçe yazılım.

Beybut KWS yazılımında bilgisayarınıza zarar verebilecek kodlar (ajanlar, virüsler vb.) bulunmaz. Yine de beklenmedik sonuçlardan doğabilecek yükümlülük kullanıcıya aittir. Aşağıdaki dosyayı indirerek bu yükümlülüğü kabul etmiş sayılırsınız. Bazı antivirüs yazılımları “Drep” virus uyarısı veriyormuş. Bu yanlış bir alarm. Gönül rahatlığıyla indirip kullanabilirsiniz.

Beybut KWS Beta’yı İNDİR

Beybut KWS Beta

Tarama Hızı Ayarları

Sorgu temelinde çalışan Beybut KWS’de 3 tarama hızı seçeneği bulunur. Bu seçeneklerin bulunma nedeni ip adresinizin veri kaynaklarınca yasaklanmasını önlemektir. Eğer çok sayıda kaynak sözcükle ve sabit ip ile çalışıyorsanız tarama hızını “Yavaş” olarak belirleyiniz. Ip adresinizi kolayca değiştirebiliyor ve sabırsızsanız “Çok Hızlı” modu size uygun olabilir. “Hızlı” modu, normal koşullarda yasaklamaya neden olmuyor.

Dil ve Ülke Ayarları

Günlük popüler aramalar ve arama deyimleri için desteklenen diller şunlardır: Türkçe – Türkiye, İngilizce – ABD, Almanca – Almanya, Fransızca – Fransa, İngilizce – İngiltere, İspanyolca – İspanya, İtalyanca – İtalya.

Kaynak Sözcük Listesi

Bu alan popüler arama deyimleri araştırmanıza kaynaklık edecek sözcüklere ev sahipliği yapan alandır. Kaynak sözcükler satır satır listelenmelidir.

Bugün En Çok Arananlar

Günlük/saatlik olarak en çok aranan deyimleri, seçtiğiniz dil ve ülkeye göre listeler.

Filtre Editörü

Kaynak sözcüklerden, araştırma sonuçlarından elde ettiğiniz arama deyimlerini üç işlevle düzenlemenize olanak verir. Satır bazlı çalışır.

Şunu İçerenleri Sil

Listenizdeki her satırı tarayarak; belirlediğiniz girdiyi taşıyan satırları silmenizi sağlar.

Yalnızca Şunu İçerenler Kalsın

Belirlediğiniz girdiyi taşımayan satırları listeden siler.

Değiştir

Birinci girdinizi ikinci girdiyle değiştirir.

Sonuçlara Aktar

Düzenlediğiniz listeyi giriş ekranındaki Sonuç listesine aktarır.

Kaynak Sözcüklere Aktar

Düzenlediğiniz listeyi giriş ekranındaki Kaynak Sözcükler Listesi’ne aktarır.

Sıfırla

Sonuçlar listesini editör listesine aktarır.

Üstün Özellikleri

Beybut KWS, Beta sürümü olmasına rağmen benzer yazılımlara kıyasla bazı üstünlüklere sahiptir. Bunlardan en temel ikisi, “Bugün En Çok Arananlar” ve Filtre Editörü’dür. Yazılımın multi thread çalışması da bir artıdır.

Beybut KWS, listeleme ve listeleri düzenleme işlevlerinde özgürlüğü temel alır. Böylece arama deyimlerinde tabiri caizse “tavşanın suyunun suyunu” çıkarabilirsiniz.

Zaafları

Beybut KWS’yi aslında bir gün içinde yazıp yayına hazır hale getirmiştim. Ancak, hemen her yerde yüksek ücrete tabi bir özelliği daha eklemek amacıyla KWS’yi geliştirmeye devam ettim.  Bu, bulunan arama deyimlerini analiz eden; arama hacmi (search volume), PPC (tıklama başına ücret) gibi sonuçları gösteren bir özellikti. Ancak bununla ilgili temel programlama aşamasını geçtiğim, verileri elde ettiğim halde yavaş çalışma sorununu çözme, bazı gereklilikler için bir miktar yatırım yapma gibi konularda zamana ihtiyaç duyduğumu fark ettim. Bu nedenle yazılımı BETA olarak duyurdum. Gördüğünüz,

Beybut KWS Beta Uyarı

uyarısı tamamlanmamış bir işlevi ve gelecek için heyecan verici bir özelliği müjdeliyor.

Beta sürümünde proxy desteği olmaması ve tarama hızında “Çok Hızlı” seçilip yoğun arama yapılırsa ip adresinizin sorguçlarca yasaklanması riski Beybut KWS’nin zaaflarından.

Geliştirme Desteği

Projenin gelişimi için bağışta bulunabilirsiniz. Bağışın ardından bu konu altına, bağışta kullandığınız e-mail adresiyle yorum yazarsanız, bağışçılar listemde yer alırsınız.

 

 

Kullanımınız ve dönütleriniz için teşekkür ederim.