Crypto 1919 Harika Bir Şifreleme Programı

Crypto 1919’u, metin ve görsel kriptolama programını, birkaç günlük yoğun çalışmanın ardından bitirdim. Bu sıradışı kriptolama mantığı ile “şifre” kavramını sayısal/metinsel algoritma anlayışından alıp; şifrelenebilir görsellikle ilişkilendirdim.

Programı ayrıntılı olarak incelemek ve indirmek için: http://crypto1919.beybut.com

Crypto 1919

Crypto 1919 ile Neler Yapabilirsiniz?

Yazılı ve görsel içeriklerinizi, şifrenizi bilenin açabileceği biçimde kriptolayın. Özeliniz size özel kalsın.

Örnek Kullanım Alanları:

Özel fotoğraflarınızı şifreli olarak gönderin.

Örneğin özel bir fotoğrafınızı, sevgilinize e-mail ile, Crypto 1919 kullanmadan gönderdiğinizde; bu fotoğraf ISP’nizin (Internet servis sağlayıcısının), e-mail dağıtıcınızın (gmail, hotmail, yandex vb.) üzerinden ve bunlarda iz bırakarak alıcının e-mail kutusuna ulaşır. Her ne kadar bu servislerde SSL kullanılsa da SSL’in sınırlı koruması, e-mailiniz hedefe ulaşana kadardır. Gönderdiğiniz e-maili sevgilinizin iş arkadaşının görmeyeceğini yahut onun e-mail hesabının çalınıp fotoğrafınıza tanık olunmayacağını garanti edemezsiniz. Eğer gönderdiğiniz e-mail yanlış kişilerin eline geçerse çok fazla sorununuz var demektir. Aynı durum sosyal medyadaki özel yazışmalarınızda da geçerlidir.

E-mail, blog, forum, panel, oyun… giriş bilgilerinizi hatta şifrelerinizi şifreli olarak saklayın.

Askeri operasyon koordinatlarını üstlerinize metinsel değil görsel kriptolu olarak gönderin.

Şirketiniz, kurumunuz için özel ve gizli yazışmalarda Crypto 1919’un gücüne güvenin.

Crypto 1919’un benzersiz görsel şifrelemesi istihbarat alanında dahi kullanıma uygundur. Çünkü Crypto 1919’un kripto çıktısı metin tabanlı (örn. md5, sha) bir algoritmaya dayanmaz. Program kırılsa bile şifre bilinmedikçe kriptolu JPG geri getirilemez.

Tamamen yerli, tamamen ücretsiz, tamamen güvenlidir.