Takım Elbise Kombinleri

Binlerce renk, desen, stil ve kalite arasından doğru takım elbise kombini yapmak zordur. Bu geniş seçim yelpazesinde takım elbisenizi ne için giyeceğiniz çıkış noktanız olmalıdır. Bir düğün, balo, nişan, toplantı, iş görüşmesi… Yazı bittiğinde bir takım elbiseyi ne tür bir gömlek, kravat ve ayakkabıyla kombin edeceğinizi kolayca belirleyeceksiniz. Farklı kombinler içeren görseller kararınızı vermenize yardımcı olacak.

Takım Elbise Seçimi

Bir iş görüşmesine pembe ceket ve gri pantolon kombiniyle gitmek sizi sempatik gösterecek olsa da bu sempatikliğin amacınıza hizmet etmeyeceğine emin olabilirsiniz. Sizin iş görüşmesinde önceliğiniz dikkate alınmak, asil ve iş bilir görünmek. Bunun yolu ise, uçuk ve çok açık renkler yerine daha soğuk renkleri, örneğin lacivert, siyah veya griyi tercih etmektir. Ancak bir yaz partisine veya kokteyle katılacaksanız daha sıcak renkleri seçebilirsiniz. Böylece partinin gözdesi olabilirsiniz.

Damatlık – Nişanlık Takım Elbise Seçimi

Düğün, nişan gibi aktivitelerde damatlık, nişanlık takım elbise seçerken partnerinizle uyumlu olmaya özen göstermelisiniz. Elbette kırmızı nişanlık giyen nişanlınızın yanında kıpkırmızı bir takımla olmak biraz garip kaçabilir. İkinizin aynı renk giymesi boğucu bir renk skalasını beraberinde getirir (beyaz hariç). Bu sebeple karşıt renkler veya tatlı geçişli pasteller imdadınıza yetişecektir. Aynı biçimde bir anlam ifade eden renkleri (sarı-kırmızı, kırmızı-beyaz vb.) seçmek de bir çözüm.

Partnerinizle katılacağınız davetlerde, partnerinizin elbise rengiyle aynı renkte bir kravat veya mendil sihirli bir ipucu olsun. Bu noktada uygun veya aynı renkli ayakkabılar güzel bir görüntü sağlayabilir.

İş Yemeği ve Toplantılar İçin Takım Elbise

Ciddi bir iş yemeğine takım elbise mi gerekti? Bu noktada düşünmeniz gereken birkaç etmen var. Yemekte üst’ünüz olacaksa onun ne giyeceğini bilmelisiniz. Amirinizin, patronunuzun önüne geçmeyecek; onunla uyumlu (mümkünse aynı renk kravat veya üstünüzün takım elbise rengini vurgulayan bir aksesuar) seçim yapmanız gerekir. Eğer aynı renk takım elbise giyecekseniz bırakın yöneticiniz altın rengi kravat iğnesiyle veya bir mendille bir adım öne geçsin. Hatta bunu siz teklif ederek onun gözüne girebilirsiniz.

Takım Elbiseler ve Renkler

Kesin olan bir şey varsa o da kravatınızın gömleğinizden daha koyu bir renkte olması gerektiğidir. Benzer renge sahip olunsa bile kravatın en az bir ton daha koyu renkte olması, sizi vurgulayacak bir seçim olur.

Örnek ceket, gömlek ve kravat kombinleri:

ceket gömlek kravat kombinleri

Yakın renklerin tonaj farklılığıyla oluşturulduğu kombinler bir uyuma sahiptir. Bununla birlikte yakın olmayan renkler de sert bir güzellik ortaya çıkarabilir. Mavi ve kırmızının doğru kombinasyonu şıklığı ve çekiciliği işaret eder.

Bej, beyaz, soluk pembe, açık mavi gömlekler koyu takımlar için harikadır. Bunlar üzerine düz yerine örme veya dokulu, kalın şeritli kravatlar size kurumsal bir hava katacaktır.

Aşağıda iyi kombin edilmiş takım elbiseler, gömlekler, kravatlar, ayakkabılar derledim. Bu tercihlerin çoğu gerçekten iyi.

İddialı takım elbise kombinleri

takım elbise kombinleri 2017

Ünlülerin Takım Elbiseleri Elbette Şık

ünlülerin takım elbiseleri

Her ne kadar klasik de olsa siyah ve beyazın uyumu iş yapar!

beyaz gomlek siyah takim elbise

Gri takım ile kombinlenen beyaz gömlek ve kravatlar

beyaz gomlek gri takım elbise

Lacileri çekip şık olmayan bir erkek gösteremezsiniz. Lacivert takım elbise kombinleri.

Lacivert Takım Elbiseyle Uyumlu Gömlek ve Kravatlar

Bej ve krem rengi takım elbiselerle uyumlu gömlek ve kravatlar

bej krem takım elbiseler

Mavi gömlekle kombinlenmiş gri takım elbiseler

Mavi Gömlek Gri Takım Elbise Kombini

Lacivert takım elbiseyle birlikte hoş bir geçiş sağlanan mavi gömlek kompozisyonları

Mavi Gömlek ve Lacivert Takım Elbise Kombini

Pembe gömlek kombinleri

Pembe Gömlek ve Takım Elbise Kombini

Çizgili gömlekler ile takım elbise seçimi

Çizgili Gömlekle Takım Elbiseler

İtalyan tarzı bir takım elbise

İtalyan Tarzı Takım Elbise

Klasik ve şık bir damatlık

damatlık takım elbise

Sarı kravatla kombinlenmiş takım elbise

sarı kravat kombini

Pembe ceket ve gri pantolon takım

pembe ceket kombini

yazlık takım elbise

takım elbise modeli

gri takım elbise kırmızı kravat

Açık mavi takım elbise kombinleri

açık mavi takım elbise

Papyonlar

papyon ve ceket kombinleri

Beyaz takım elbise ile kombinler

beyaz takım elbiseler

Lacivertin şıklığı

lacivert takım elbise

gri ceket, lacivert yelek, beyaz gömlek

Takım Elbise ve Ayakkabı Kombini

Takım elbiseyle uyumlu ayakkabı seçmenin ne denli zor olduğunu biliyorum. Bu nedenle görsel rehber işinizi oldukça kolaylaştıracak.

takım elbise ve ayakkabı seçimi