Fransızca mı İspanyolca mı Öğrenmeli? Hangisi Daha İyi?

Yabancı dil eğitimi, dil öğrenme

Yeni dil öğrenmenin kararını alırken hangi alanda çalıştığınız veya çalışmak istediğiniz, yapacağınız seçim konusunda belirleyicidir.

Genel olarak şunu söylemek isterim ki; dünya çapında İngilizceden sonra en popüler dillerden biri İspanyolcadır. Gelişmekte olan ekonomileri göz önünde bulundurduğumuzda Japonca, Çince, Arapça ve Rusça da gelecekte rağbet gören diller arasında olacaktır. Eğer seçiminizi İspanyolca veya Fransızca arasında yapmanız gerekiyorsa, her ikisi de iş hayatınızda size katkı sağlayacaktır. Burada tekrar vurguluyorum, çalışacağınız sektör ve alacağınız görev hangi dile daha fazla ihtiyaç duyacağınızı belirler. Eğer benim şahsi görüşümü isterseniz, ben tercihinizi İspanyolcadan yana kullanmanızı tavsiye edebilirim. Avrupa’da İspanya dışında tüm Latin Amerika’da (Brezilya hariç) İspanyolca konuşulmaktadır ve ikinci dünya dili olarak geçer.

Yazar: Zeynep

1984 yılında Sinop'ta doğdum. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Psikoloji Bölümü'nü bitirdim. İngilizce, Almanca ve Türkçe biliyor; bu dilleri aktif olarak kullanıyorum. Tuna, Metin ve Name adında üç güzel çocuğum var. Uzman psikologluk kariyerimle birlikte hem anneliğe hem de beybut.com'da yazmaya devam ediyorum. Yazılarımda annelik ve bebek bakımı, psikoloji ve yabancı dil öğrenimiyle ilgili harika bilgiler ve ipuçları bulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir