Paypal Türkiye Faaliyetlerini Durduruyor

Paypal Türkiye

Bugün (31.05.2016) gelen e-mailde Paypal, Türkiye’deki faaliyetlerini durduracağını söylüyor. Türkiye’de, bürokratik ve yasal engellere takıldığını belirten Paypal, ilerleyen günlerde Türkiye’deki online alışveriş işlemlerinde ve sitelerde kullanılamayacak. Paypal bu kararın gerekçesi olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na (BDDK) yaptığı lisans başvurusunun reddedilmesini gösterdi.

Kim bilir belki de BDDK’nın bu kararı, Amerika kaynaklı, Türkiye üzerinden her ay milyonlarca dolar para transferi, alış-veriş gerçekleştirilen Paypal’ı kısıtlama yolluyla Reza Zarrab’ın gözaltına alınmasına karşı verilmiştir.

E-mail’in orijinali şöyle:

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Bakiyenizi çekmek için:

  1. Hesabınıza giriş yapın.
  2. Özet sayfasında yer alan PayPal Bakiyesi’nden “Para Çekin”i tıklayın.
  3. Çekmek istediğiniz tutarı girin, çekilen paranın iletileceği banka hesabını seçin ve “Devam”ı tıklayın.
  4. Onay sayfasını inceleyin ve ardından “Gönder”i tıklayın.

Bakiyenin banka hesabınıza gönderilmesi 5 – 7 gün arası sürebilmektedir.

Banka hesap detaylarınızın doğru olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Ayrıca PayPal hesabınızda yer alan ad ve soyadınızın, banka hesabınızdaki ad ve soyadınız ile birebir uyumlu olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

Yazar: admin

Beybut.com yöneticisi ve yazarı. 17 Ocak 1980'de doğdu. Uluslar arası ilişkiler ve siyaset bilimi, Türkçe öğretmenliği eğitim aldı. 1995 yılından beri, özellikle yazılım konusunda profesyonel çalışmalarda bulundu. Pascal, Delphi, Php, sunucu güvenliği ve optimizasyonu, Seo alanlarında çalışmalar yürüttü. Yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Yazın yaşamına dair yarışmalarda birçok ödül kazandı. Şiir, tarih, psikoloji, felsefe ve siyaset bilimi özel ilgi alanları.

“Paypal Türkiye Faaliyetlerini Durduruyor” için bir yorum

  1. Silikon vadisinden yapılan dedikodularda sorunun 2 ay içerisinde cözüleceği yönde , umarım en kısa zamanda cok fazla ihtiyacımızı karsılayan bir sistemdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir